កិច្ចប្រជុំពិភាក្សាជាមួយតំណាងសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជានិងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុទទួលប្រាក់បញ្ញើ ស្តីពីគោលដៅអភិវឌ្ឍប្រព័ន្ធទូទាត់រាយភ្លាមៗ (FAST System)
២៦ មិថុនា ២០១៥
នៅថ្ងៃទី២៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៥ លោកជំទាវ ជា សិរី អគ្គនាយកបច្ចេកទេសនៃធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានជួបជាមួយតំណាងសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា និងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុទទួលប្រាក់បញ្ញើ ក្នុងគោលបំណងពិភាក្សាពីគោលដៅអភិវឌ្ឍប្រព័ន្ធទូទាត់រាយភ្លាមៗ (FAST System) ដែលប្រព័ន្ធនេះនឹងរួមចំណែកឲ្យសកម្មភាពទូទាត់កាន់តែឆាប់រហ័ស មានប្រសិទ្ធភាព សុវត្ថិភាព និងទាន់ពេលវេលា ទាំងក្នុងវិស័យឯកជន និងរដ្ឋាភិបាល ព្រមទាំងធ្វើឲ្យអតិថិជនកាន់តែមានជំនឿទុកចិត្តលើសេវានិង ប្រព័ន្ធធនាគារនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ។

The meeting with the Association of Bank in Cambodia (ABC) and Microfinance Deposit Taking Institutions (MDI) on the development of FAST system
2015-06-26
On June 26, 2015, H.E. Chea Serey, Director General of Central Banking of the National Bank of Cambodia has met with the Association of Bank in Cambodia (ABC) and Microfinance Deposit Taking Institutions (MDI) to discuss about the development of FAST system which will contribute to a fast, effective, safe payment activity and timely fund availability for customers in both private and public sector, as well as promote public confidence in the banking system and services in Cambodia.