​កិច្ចប្រជុំ​ស្តី​ពី​ “​ការ​ធ្វើ​អង្កេត​សម្រាប់​តាមដាន​និង​វិភាគ​ស្ថិរភាព​ហិរញ្ញវត្ថុ​នៅ​កម្ពុជា​”
កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៦​ ខែមិថុនា​ ឆ្នាំ​២០១៥​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​ស្តី​ពី​ “​ការ​ធ្វើ​អង្កេត​សម្រាប់​តាមដាន​និង​វិភាគ​ស្ថិរភាព​ហិរញ្ញវត្ថុ​នៅ​កម្ពុជា​”​ ដើម្បី​បង្ហាញ​អំពី​សារៈសំខាន់​នៃ​ស្ថិរភាព​ហិរញ្ញវត្ថុ​និង​លទ្ធផល​បឋម​នៃ​ការ​ធ្វើ​អង្កេត​ជាមួយ​គ្រឹះស្ថាន​ធនាគារ​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ភ្នាក់ងារ​វាយតម្លៃ​អចលនទ្រព្យ​ និង​ក្រុមហ៊ុន​ក្រេ​ឌី​ត​ប្យ៊ួ​រ៉ូ​កម្ពុជា​ ។​
​  ​  ​  ​  ​ ចូលរួម​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​នេះ​ រួម​មាន​តំណាង​គ្រឹះស្ថាន​ធនាគារ​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ប្រមាណ​ ២០០​ នាក់​ ។​ តំណាង​គ្រឹះស្ថាន​ធនាគារ​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​បាន​សម្តែង​ការ​គាំទ្រ​ និង​សហការ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​អង្កេត​ខាងលើ​ ។​ ទន្ទឹម​នេះ​ ភ្នាក់ងារ​វាយតម្លៃ​អចលនទ្រព្យ​ក៏​ត្រូវ​បាន​ស្នើ​ឱ្យ​ចូលរួម​កាន់តែ​សកម្ម​ថែម​ទៀត​ នៅ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​អង្កេត​នេះ​ផង​ដែរ​ ។​

Meeting on “Survey for Monitoring and Analysis of Financial Stability in Cambodia”
On June 26th 2015, the National Bank of Cambodia organized a meeting on “Survey for Monitoring and Analysis of Financial Stability in Cambodia” to present the significance of financial stability and preliminary results of the survey responded by banking and financial institutions, Cambodian Valuers and Estate Agents Association (CVEA), and Credit Bureau of Cambodia (CBC).
Attending in that meeting, there were approximately 200 representatives from banking and financial institutions. They did express their support and cooperation in conducting this important survey. Meanwhile, the CVEA is encouraged to participate more actively in this survey.