កាលពីថ្ងៃទី៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៥ លោកជំទាវ ជា សិរី អគ្គនាយកបច្ចេកទេសនៃធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយគណៈប្រតិភូនៃសាខាធនាគារកណ្តាលចិន និងសាខាធនាគារ Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) ខេត្ត Guangxi ប្រទេសចិន ដែលដឹកនាំដោយ លោកស្រី Cui Yu នាយកសាខាធនាគារកណ្តាលចិន ខេត្ត Guangxi ។
កិច្ចប្រជុំនេះមានគោលបំណង ពិភាក្សាទៅលើការពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការផ្នែករូបិយវត្ថុរវាង ប្រាក់រៀលខ្មែរ និងប្រាក់យ៉ន់ចិន ពង្រឹងការទូទាត់ ជំរុញការវិនិយោគលើទីផ្សារមាស និងទីផ្សារហិរញ្ញវត្ថុ ចិន និងយន្តការនៃការផ្លាស់ប្តូរ ព័ត៌មានរវាងធនាគារកណ្តាលចិន និងធនាគារជាតិនៃ កម្ពុជា ។
កិច្ចប្រជុំបានបញ្ចប់ដោយស្មារតី ភាតរភាព សាមគ្គីភាព និងសហប្រតិបត្តិការជិតស្និទ្ធបំផុត ហើយភាគី ទាំងពីរបានប្តេជ្ញាបន្តពង្រឹង និង ពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការទ្វេភាគីឱ្យកាន់តែរឹងមាំបន្ថែមទៀត ។

Visit of Delegations from People's Bank of China (PBOC) and ICBC, Guangxi branch, at the National Bank of Cambodia
2015-09-04
On September 4, 2015, H.E. Chea Serey, Director General of Central Banking of the National Bank of Cambodia has met with the delegations from People’s Bank of China (PBOC) and ICBC, Guangxi Branch, led by Mrs. Cui Yu, President of PBOC Guangxi.
The meeting aimed at strengthening monetary cooperation between Cambodian Reil and Chinese RMB, enhancing payment settlement, promoting cooperation in gold market, investment in China Yuan Renminbi (CNY) market, and exchanging information between PBOC and NBC.
The meeting successfully proceeded in the most amical, cordial and cooperative atmosphere. The two parties have committed to further enhance and expand its bilateral cooperation.