កាលពីព្រឹក ថៃ្ងទី១២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៥ ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាបានអនុញ្ញាតឱ្យ ឯកឧត្តម Nuttavudh PHOTISARO ឯកអគ្គរាជទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាពថ្មីនៃស្ថានទូតនៃព្រះរាជាណាចក្រថៃប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ជួបសម្ដែងការគួរសមនិងពិភាក្សាការងារនៅធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា។
ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ បានសម្ដែងការស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្ដៅចំពោះវត្តមាន របស់ឯកឧត្តម ឯកអគ្គរាជទូតនៃព្រះរាជាណាចក្រថៃថ្មីនៅកម្ពុជានិងបានជម្រាបជូនពីការរីកចម្រើនកិច្ចសហប្រតិបត្តិការនិងទំនាក់ទំនងជាមិត្តភាពរវាងប្រទេសទាំងពីរ ក៏ដូចជា ធនាគារកណ្តាលទាំងពីរ ។ តាមរយៈកិច្ចសហ ប្រតិបត្តិការល្អនេះ ប្រទេសទាំងពីរ បានជំរុញការអភិវឌ្ឍលើគ្រប់វិស័យ ជាពិសេសវិស័យ ពាណិជ្ជកម្ម ការវិនិយោគ និងវិស័យធនាគារ ។ លើសពីនេះ ក្នុងនាម ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ ក៏បានថ្លែងអំណរគុណចំពោះរាជរដ្ឋាភិបាលថៃ ក៏ដូចជាធនាគារកណ្ដាលថៃ ដែលបានចូលរួមចំណែកក្នុង ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចនិងប្រព័ន្ធធនាគារ នារយៈពេលកន្លងមក។
ទន្ទឹមនេះ ឯកឧត្តម ឯកអគ្គរាជទូតនៃព្រះរាជាណាចក្រថៃ ក៏បានសម្ដែងសេចក្ដីសោមនស្ស រីករាយដែលបានមក បំពេញបេសកកម្មនៅកម្ពុជា និងបានសន្យាថានឹងបន្ត ពង្រឹងនិងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការលើ គ្រប់វិស័យរវាងប្រទេសទាំងពីរជាពិសេសនៅក្នុងវិស័យធនាគារ ។

On June 12th, 2015, H.E. Nuttavudh PHOTISARO, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Thailand to the Kingdom of Cambodia, paid courtesy call on H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia.
H.E. Chea Chanto, has expressed his warmly welcome to the presence of H.E. Nuttavudh PHOTISARO in Cambodia, and briefed the development of bilateral cooperation between the countries as well as between the two central banks: National Bank of Cambodia and Bank of Thailand. Through this closed and amical cooperation, the two countries have promoted the development in all sectors, especially trade, investment and banking sector. Taking that opportunity, on behalf of the National Bank of Cambodia, H.E. Chea Chanto has extended his sincere thanks to the Kindgom of Thailand as well as the Bank of Thailand for having contributed to the development of Cambodia’s economy and banking system.
In response, H.E. Nuttavudh PHOTISARO, expressed his great pleasure to come and fulfill his mission in Cambodia, and reaffirmed his commitment to further deepen and expand the cooperation in all sectors between two countries, especially banking sector.