ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាបានទទួលរៀបចំកិច្ចប្រជុំលើកទី១២ របស់គណៈកម្មការប្រព័ន្ធទូទាត់អាស៊ាន នៅសណ្ឋាគារឡឺរូយ៉ាល់ រាជធានីភ្នំពេញ នៅថ្ងៃទី៥-៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៥
០៥ សីហា ២០១៥
នៅថ្ងៃទី៥-៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៥ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាបានទទួល រៀបចំកិច្ចប្រជុំលើកទី១២ របស់គណៈកម្មការប្រព័ន្ធទូទាត់អាស៊ាន នៅសណ្ឋាគារឡឺរូយ៉ាល់ រាជធានីភ្នំពេញ ។ កិច្ចប្រជុំនេះធ្វើឡើងក្នុង គោលបំណងពិភាក្សាអំពីបញ្ហាគោលនយោបាយ និងវឌ្ឍនភាព របស់ក្រុមការងារទាំង៥ ផែនការសកម្មភាពសម្រាប់សមាហរណកម្ម ហិរញ្ញវត្ថុអាស៊ាននៅក្រោយឆ្នាំ២០១៥ និងការរៀបចំរចនាសម្ព័ន្ធថ្មី សម្រាប់ក្រុមការងារប្រព័ន្ធទូទាត់អាស៊ាន។

The National Bank of Cambodia hosted the 12th ASEAN WCPSS (Working Committee on Payment and Settlement System) meeting at Raffles Hotel Le Royal, Phnom Penh, on 5-6 August 2015
2015-08-05
On 5-6 August, 2015, the National Bank of Cambodia hosted the 12th ASEAN WCPSS (Working Committee on Payment and Settlement System) meeting at Raffles Hotel Le Royal, Phnom Penh, Cambodia. The meeting aims at discussing the policy issues, progress of the five task forces, the post 2015 action plan for ASEAN Financial integration and the re-organization of the WCPSS task forces.