នៅថ្ងៃទី២៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០១៥ ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យ លោក Mitsuhiro Furusawa នាយករងគ្រប់គ្រងមូលនិធិរូបិយវត្ថុអន្តរជាតិ បានជួបសម្តែងការគួរសមនិងពិភាក្សាការងារ ក្នុងឱកាសបំពេញទស្សនកិច្ច នៅទីក្រុងម៉ានីល ប្រទេសហ្វីលីពីន ។ លោក Mitsuhiro Furusawa ត្រូវបានតែងតាំងជានាយករងគ្រប់គ្រងមូលនិធិរូបិយវត្ថុអន្តរជាតិ ចាប់តាំងពីខែមីនា ឆ្នាំ២០១៥ ។
នាឱកាសនោះ ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ ទេសាភិបាល បានជម្រាបជូនលោក Mitsuhiro Furusawa ពីស្ថានភាពរីកចម្រើននៃសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា ក៏ដូចជាការអភិវឌ្ឍយ៉ាងឆាប់រហ័សនៃវិស័យធនាគារនៅកម្ពុជា និងបានសម្តែងនូវអំណរគុណចំពោះមូលនិធិរូបិយវត្ថុអន្តរជាតិ ដែលបានចូលរួមចំណែកកសាងសមត្ថភាពនិងផ្តល់ជំនួយបច្ចកទេសមកកម្ពុជា ជាពិសេសធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ក្នុងគោលដៅពង្រឹងនិងអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចនិងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុឱ្យរីកចម្រើនប្រកបដោយចីរភាព ។ ទន្ទឹមនេះ លោក Mitsuhiro Furusawa ក៏បានអបអរសាទរចំពោះវឌ្ឍនភាពក្នុងវិស័យសេដ្ឋកិច្ចនិងហរិញ្ញវត្ថុដែលកម្ពុជាសម្រេចបានកន្លងមក និងបានបញ្ជាក់ពីជំហររបស់មូលនិធិរូបិយវត្ថុអន្តរជាតិ ក្នុងការបន្តគាំទ្ររាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា និងធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា នាពេលខាងមុខ ។

On November 26th, 2015, H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia, allowed Mr. Mitsuhiro Furusawa to pay courtesy call, on the occasion of the 51st Conference and High-level Seminar of the Governors of the South East Asian Central Banks (SEACEN) and 35th Meeting of the SEACEN Board of Governors (BOG), which was held in the Manila, Phillipines. Mr. Mitsuhiro Furusawa was appointed as Deputy Managing Director of the IMF in March 2015.
Taking that opportunity, H.E. Chea Chanto informed Mr. Mitsuhiro Furusawa about Cambodia’s strong economic growth and rapid development of the banking system that have been achieved so far. He also expressed his gratitude to the International Monetary Fund (IMF) for having provided the useful technical assistance and contributed to the capacity building of Cambodia, in particular of the National Bank of Cambodia, in order to develop the economy and financial system in Cambodia. Mr. Mitsuhiro Furusawa congratulated Cambodia for achieving such robust growth and resilient financial system and reaffirmed the IMF’s stance on its continuous support to the Royal Government of Cambodia and the National Bank of Cambodia.