កាលពីព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៥ នេះ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាបានរៀបចំកិច្ចប្រជុំទ្វេភាគីជាមួយធនាគារកណ្តាលឡាវ ដើម្បីផ្លាស់ប្តូរព័ត៌មាននិងបទពិសោធន៍ទាក់ទង នឹងវឌ្ឍនភាពវិស័យសេដ្ឋកិច្ចនិងធនាគារ សំដៅបន្តរឹតចំណងជាមិត្តភាព និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាប្រពៃណី ក្រោមអនុស្សារណៈយោគយល់របស់ធនាគារកណ្តាលទាំងពីរ ។
នាឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងថ្នាក់ដឹកនាំធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានទទួលស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្តៅចំពោះគណៈប្រតិភូធនាគារកណ្តាលឡាវ ដែលដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម Somphao Phaysith ទេសាភិបាលធនាគារកណ្តាលឡាវ ។ ភាគីទាំងពីរបានបញ្ចប់កិច្ចប្រជុំប្រកបដោយជោគជ័យ ក្រោមបរិយាកាសសប្បាយរីករាយ ភាតរភាព និងស្និទ្ធស្នាលបំផុត និងបានប្តេជ្ញាបន្តពង្រឹងនិងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការទ្វេភាគីឱ្យកាន់តែរឹងមាំថែមទៀត ។

On December 7th, 2015, the National Bank of Cambodia (NBC) organized a bilateral meeting with the Bank of the Lao PDR, to exchange information and views on the recent economic and banking sector developments in both countries, so as to promote the relationship and enhance cooperation under the Memorandum of Understanding (MOU) of the two central banks.
On that occasion, H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia, and the management of the NBC, warmly welcomed the delegation of the Bank of Lao PDR, led by H.E. Somphao Phaysith, Governor of the Bank of the Lao PDR. The meeting has successfully concluded and both central banks expressed its commitment on further enhancing and expanding bilateral cooperation in the future