លោកជំទាវ ជា សិរី អគ្គនាយកធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាធ្វើបទអន្តរាគមន៍ ក្នុងពិធីបើកសន្និបាត បូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំ២០១៥ និងទិសដៅអនុវត្តការងារ ឆ្នាំ២០១៦ របស់ ក្រសួងឧស្សាហកម្មនិងសិប្បកម្ម
០១ កុម្ភៈ ២០១៦
នៅថ្ងៃទី១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០១៦ លោកជំទាវ ជា សិរី អគ្គនាយកធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញ ចូលរួមក្នុងពិធីបើកសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំ២០១៥ និង ទិសដៅអនុវត្តការងារ ឆ្នាំ២០១៦ របស់ក្រសួងឧស្សាហកម្មនិងសិប្បកម្ម ។ ក្នុងពិធីនោះ លោកជំទាវបានចូលរួមធ្វើ បទអន្តរាគមន៍លើ ប្រធានបទស្តីពី “ហិរញ្ញប្បទានចំពោះ សហគ្រាសធុនតូចនិងមធ្យម” ដែល ប្រធានបទនេះមានសារៈសំខាន់ណាស់ក្នុងបរិការណ៍ដែលសេដ្ឋកិច្ចប្រទេសកម្ពុជា កំពុងបោះជំហាន ទៅរកវឌ្ឍនភាព រីកចម្រើនជាបន្តបន្ទាប់ ។

H.E. CHEA Serey, Director General of Central Banking invited to attend in Annual Conference on 2015 achievements and its priorities for 2016 of Ministry of Industry and Handicraft
2016-02-01
On February 1, 2016 H.E Chea Serey, H.E. CHEA Serey, Director General of Central Banking invited to attend in Annual Conference on 2015 achievements and its priorities for 2016 of Ministry of Industry and Handicraft. H.E Chea Serey gave a remark on “Financing to Small and Medium Enterprises”, which is a crucial topic in the context that Cambodia is developing.