កាលពីថ្ងៃ២៩ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០១៦ ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ ទេសាភិបាលធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យបណ្ឌិត Sudhir Shetty ប្រធានសេដ្ឋវិទូប្រចាំតំបន់អាស៊ីខាងកើតនិងប៉ាស៊ីហ្វិករបស់ធនាគារពិភពលោក ចូលជួបសម្តែងការគួរសមនិងពិភាក្សាការងារនៅធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាដើម្បីជម្រាបជូន ពី ស្ថានភាពសេដ្ឋកិច្ច ពិភពលោកនិងតំបន់ និងមានបំណងស្វែងយល់ដឹងពីវឌ្ឍនភាពវិស័យធនាគារ ការលើកម្ពស់ការប្រើប្រាស់ប្រាក់រៀល និងគោលនយោបាយអាត្រាប្តូរប្រាក់ ។
ជាការឆ្លើយតប ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ បានជម្រាបជូនភ្ញៀវថា វិស័យធនាគារមានវឌ្ឍនភាពរឹងមាំ ហើយធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាបានដាក់ឱ្យអនុវត្តនូវវិធានការម៉ាក្រូនិងមីក្រូប្រុងប្រយ័ត្ន និងពង្រឹងការត្រួតពិនិត្យ ធនាគារ ដើម្បីរួមចំណែកធានាឱ្យបានស្ថិរភាពហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា ។ ទន្ទឹមនឹងនេះ រាជរដ្ឋាភិបាល និងធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានបន្តអនុវត្តគោលនយោបាយ លើកកម្ពស់ការប្រើប្រាស់ប្រាក់រៀលជាបន្តបន្ទាប់ និងបានរក្សាតម្លៃប្រាក់រៀល ដើម្បីពង្រឹងជំនឿទុកចិត្តដល់សាធារណជនមកលើប្រាក់រៀល សំដៅបង្កើនការប្រើប្រាស់ប្រាក់រៀលឱ្យបានទូលំទូលាយ ។

On 29 November 2016, H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia, allowed Dr. Sudhir Shetty, Chief Economist of the East Asia and Pacific Region (EAP) of the World Bank to pay a courtesy call at the National bank of Cambodia in order to discuss perspectives on regional economic prospects and share views on the Cambodian economy–financial sector sustainability, exchange rate and the promotion of the use of Cambodian Riels.
Taking that opportunity, H.E. Chea Chanto briefed him about the robustness of Cambodian banking sector, in which the National Bank of Cambodia had put forward macro and micro prudential measures and enhanced the banking supervision aiming to contribute to financial stability in Cambodia. In addition, the Royal Government and the National Bank of Cambodia continue to implement the policy on promoting the use of Riel and maintaining exchange rate stability to bolster the public’s confidence in the riel for a wider use of the riel.