លោក រ័ត្ន សុវណ្ណនរៈ អគ្គនាយកត្រួតពិនិត្យ បានអញ្ជើញចូលរួមបើកសិក្ខាសាលាស្តីពី "ការរៀបចំផែនការសម្រាប់អនុវត្តអភិបាលកិច្ចសាជីវកម្មសម្រាប់ស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុ"
១៤ សីហា ២០១៧
នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៤ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៧ លោក រ័ត្ន សុវណ្ណនរៈ អគ្គនាយកត្រួតពិនិត្យ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញចូលរួមបើកសិក្ខាសាលាស្តីពី "ការរៀបចំផែនការសម្រាប់អនុវត្តអភិបាលកិច្ចសាជីវកម្មសម្រាប់ស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុ" នៅសណ្ឋាគារឡឺរ៉ូយ៉ាល់ភ្នំពេញ។ សិក្ខាសាលានេះ សហការរៀបចំដោយធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងសាជីវកម្មហិរញ្ញវត្ថុអន្តរជាតិ ក្នុងគោលបំណងពង្រឹងអភិបាលកិច្ចល្អរបស់គ្រឹះស្ថានធនាគារនិងហិរញ្ញវត្ថុ ក្នុងការចូលរួមចំណែកអភិវឌ្ឍវិស័យធនាគារនិងហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយចីរភាព ។

Mr. Rath Sovannorak, Director General of Banking Supervision, attends the opening ceremony of workshop on "Corporate Governance Action Planning for Financial Institutions"
2017-08-14
On 14 August 2017, Mr. Rath Sovannorak, Director General of Banking Supervision, representing H.E Chea Chanto , Governor of National Bank of Cambodia attends the opening ceremony of workshop on “Corporate Governance Action Planning for Financial Institutions” at the Raffle Le Royal Phnom Penh. This workshop is jointly organized by the IFC and NBC to strengthen the good corporate governance among banks and financial institutions, thus contributing to sustainable development of the banking system as a whole.