លោកជំទាវ ជា សិរី អគ្គនាយកបច្ចេកទេសធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ចើញចូលរួមវេទិកាពិភាក្សាគោលនយោបាយសកលរបស់សហព័ន្ធបរិយាប័ន្នហិរញ្ញវត្ថុ ហៅកាត់ថា AFI នៅទីក្រុង Sharm El Sheikh ប្រទេស អេហ្ស៊ីប
១២ កញ្ញា ២០១៧
លោកជំទាវ ជា សិរី អគ្គនាយកបច្ចេកទេសធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងលោក រ័ត្ន សុវណ្ណនរៈ អគ្គនាយកត្រួតពិនិត្យធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ចូលរួមវេទិកាពិភាក្សាគោលនយោបាយសកលរបស់សហព័ន្ធបរិយាប័ន្នហិរញ្ញវត្ថុ ហៅកាត់ថា AFI ប្រព្រឹត្តទៅចាប់ពីថ្ងៃទី១២ - ១៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៧ នៅទីក្រុង Sharm El Sheikh ប្រទេស អេហ្ស៊ីប។ វេទិកានេះមានគោលបំណងផ្តល់ឱកាសដល់អ្នករៀបចំគោលនយោបាយ ដូចជា ធនាគារកណ្តាល អាជ្ញាធរត្រួតពិនិត្យ ដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ និងភាគីពាក់ព័ន្ធ ដើម្បីចែករំលែកចំណេះដឹងនិងបទពិសោធន៍ អំពីការរៀបចំគោលនយោបាយនិងកំណែទម្រង់ សម្រាប់លើកកម្ពស់បរិយាប័ន្នហិរញ្ញវត្ថុ។

H.E Chea Serey, Director General of Central Banking, have led the group of delegates from the National Bank of Cambodia to attend the AFI Global Policy Forum in Sharm El Sheikh, Egypt
2017-09-12
H.E Chea Serey, Director General of Central Banking, and Mr. Rath Sovannorak, Director General of Banking Supervision, National Bank of Cambodia have led the group of delegates from the National Bank of Cambodia to attend the AFI Global Policy Forum held from 12-15 September 2017 in Sharm El Sheikh, Egypt. The purpose of this Global Forum is to serve as a platform for policy maker, such as central banks, supervisory authorities, development partners and relevant stakeholders to share knowledge and experience on how to create a policy and reform to promote financial inclusion.