នៅថ្ងៃចន្ទ-អង្គារ ៤-៥កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំជូត ទោស័ក ព.ស.២៥៦៤ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២១-២២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២០ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា សហការជាមួយក្រសួងកិច្ចការនារី ដោយមានការគាំទ្ររបស់ក្រុមហ៊ុន វីសា បានរៀបចំវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពី ចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់អភិវឌ្ឍន៍សហគ្រិនភាពស្ត្រី នៅខេត្តព្រះវិហារ ក្រោមអធិបតីភាព លោកជំទាវ ច័ន្ទ សូរីយ៍ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងកិច្ចការនារី និងមានការចូលរួមពី លោកជំទាវ ចឹក ហេង អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះវិហារ និង លោក អែម កំណាន់ ប្រធាននាយកដ្ឋានគោលនយោបាយបទប្បញ្ញត្តិនិងវាយតម្លៃហានិភ័យ និងជាប្រធានក្រុមការងារអប់រំផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ នៃធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា។
កម្មវីធីនេះគឺជាផ្នែកមួយនៃគម្រោងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និងភាពជាដៃគូ រវាងធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងក្រសួងកិច្ចការនារី និងក៏ជាសកម្មភាពអាទិភាពមួយដែលបានកំណត់ក្នុងយុទ្ធសាស្ត្រជាតិ ស្តីពី បរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុ ឆ្នាំ២០១៩-២០២៥ ជាពិសេស ការលើកកម្ពស់បរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុ និងចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់ស្ត្រី។

On 21-22 September 2020, the National Bank of Cambodia (NBC) and the Ministry of Women Affairs (MoWA) with the supports from VISA organized the Training on the Trainers (TOT) Program on “Financial Literacy of Women Entrepreneurship Development” in Preah Vihear province.
This program was presided over by H.E. Chan Sorey, Secretary of State, the Ministry of Women Affairs and participated by H.E. Chek Heng, Deputy Governor of Preah Vihear Province and Mr. Em Kamnan, Director of Regulatory Policy and Risk Assessment Department and the Head of Working Group of Financial Education of the National Bank of Cambodia.
This training is part of the cooperation between the National Bank of Cambodia and the Ministry of Women Affairs and also one of the key priorities set in the National Strategy on Financial Inclusion 2019-2025, especially women’s financial inclusion and financial literacy improvement.