លោកជំទាវ ជា សិរី ឧបការីទេសាភិបាលនិងជាអគ្គនាយកបច្ចេកទេស ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ត្រូវបានអញ្ជើញឱ្យចូលរួមជាវាគ្មិននៅក្នុងកិច្ចពិភាក្សានៃសន្និសីទសកលតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ក្រោមប្រធានបទស្តីពី “អនាគតនៃទីផ្សារហិរញ្ញវត្ថុនៅអាស៊ីនិងប៉ាស៊ីហ្វិក៖ ផលប៉ះពាល់រយៈពេលវែងនៃការរីករាលដាលជំងឺកូវីដ-១៩ និងបញ្ហាប្រឈមគោលនយោបាយ” ដែលមានកិច្ចសហការរៀបចំដោយធនាគារ DZ និងក្រុមហ៊ុនសាជីវកម្ម Maleki។ កិច្ចពិភាក្សានេះគ្រោងនឹងប្រព្រឹត្តទៅតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ចាប់ពីម៉ោង ១៣: ៣០ ដល់ម៉ោង ១៤:៣០នាទី ម៉ោងនៅរាជធានីភ្នំពេញ នៅថ្ងៃទី៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១ ដែលនឹងសម្របសម្រួលដោយលោកស្រី Li Lian Ong ប្រធានក្រុមត្រួតពិនិត្យហិរញ្ញវត្ថុនិងជាប្រធានក្រុមស្តីទីការឃ្លាំមើលថ្នាក់តំបន់របស់ការិយាល័យស្រាវជ្រាវម៉ាក្រូសេដ្ឋកិច្ចអាស៊ាន+៣ (AMRO)។
សន្និសីទរយៈពេល ២ថ្ងៃនេះ នឹងផ្តល់ជាវេទិកាសម្រាប់អ្នកបោះផ្សាយ អ្នកវិនិយោគ និងអ្នកបង្កើតគោលនយោបាយមកពីទ្វីបអាស៊ី អឺរ៉ុប និងអាមេរិក ដើម្បីពិចារណាលើជំហានបន្ទាប់សម្រាប់ការសម្របសម្រួលជាសកលឆ្ពោះទៅអនាគតប្រកបដោយចីរភាព មុនការចាប់ផ្តើមកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្រ្តីហិរញ្ញវត្ថុ និងកិច្ចប្រជុំទេសាភិបាលធនាគារកណ្តាលលើកទី៣ របស់ក្រុមប្រទេស G-២០។ វាគ្មិនផ្សេងទៀតដែលនឹងចូលរួមក្នុងកិច្ចពិភាក្សានេះរួមមាន លោកស្រី Tokiko Shimizu ឧបការីទេសាភិបាលធនាគារកណ្ដាលជប៉ុន; លោកស្រី Suzanne Gaboury, អគ្គនាយកនៃនាយកដ្ឋានប្រតិបត្តិការវិស័យឯកជននៃធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី; លោកស្រី Masyita Crystallin ទីប្រឹក្សាពិសេសរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងហិរញ្ញវត្ថុនិងអ្នកនាំពាក្យអាជ្ញាធរវិនិយោគឥណ្ឌូណេស៊ី; និងលោកស្រី Li Cui នាយកគ្រប់គ្រងនិងជាប្រធានសេដ្ឋវិទូធនាគារសំណង់ចិន។
ដើម្បីចូលរួមក្នុងសន្និសីទនេះ សូមចុះឈ្មោះតាមតំណរភ្ជាប់ខាងក្រោម៖ https://www.maleki.de/future-europe-sustainable-europe-2021

H.E. Serey CHEA, Assistant Governor and Director General of Central Banking, has been invited to join as a panel speaker on the first panel of the Global Virtual Conference, titled “The future of financial markets in Asia and the Pacific: the long-term impacts of the pandemic and policy challenges” and co-organized by DZ Bank and Maleki Corporate Group. The panel is due to take place virtually from 13:30 to 14:30 Phnom Penh time on 5 July 2021 and will be moderated by Li Lian Ong, Group Head, Financial Surveillance and Acting Group Head, Regional Surveillance, AMRO.
The two-day Conference will bring together pioneering issuers, investors, and policy makers from Asia, Europe and the Americas, ahead of the G20 third Finance Ministers and Central Bank Governors Meeting, to consider next steps for global coordination towards our common sustainable future. Other speakers joining the panel discussion include; Tokiko Shimizu, Assistant Governor, Bank of Japan; Suzanne Gaboury, Director General, Private Sector Operations Department of Asian Development Bank; Masyita Crystallin, Special Advisor to the Minister of Finance and Spokesperson, Indonesia Investment Authority; and Li Cui, Managing Director, Chief Economist, China Construction Bank.
Registration for the Conference stream is here: https://www.maleki.de/future-europe-sustainable-europe-2021