ក្រុមបេសកកម្មពិគ្រោះយោបល់ប្រចាំឆ្នាំ២០២៣ របស់ AMRO បានជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ មន្ត្រីជំនាញនៃអគ្គនាយកដ្ឋានបច្ចេកទេស និងអគ្គនាយកដ្ឋានត្រួតពិនិត្យ
០៨ កញ្ញា ២០២៣
ក្រុមបេសកកម្មពិគ្រោះយោបល់ប្រចាំឆ្នាំ២០២៣ របស់អង្គភាពស្រាវជ្រាវម៉ាក្រូសេដ្ឋកិច្ចអាស៊ាន+៣ (AMRO) ដឹកនាំដោយ លោកបណ្ឌិត Jinho Choi ប្រធានក្រុមបេសកកម្មបានជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ មន្ត្រីជំនាញនៃអគ្គនាយកដ្ឋានបច្ចេកទេស និងអគ្គនាយកដ្ឋានត្រួតពិនិត្យ កាលពីថ្ងៃទី៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ នៅធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា អគារសែនសុខ។ កិច្ចប្រជុំពិភាក្សានេះត្រូវបានធ្វើឡើងជារៀងរាល់ឆ្នាំ ដើម្បីពិភាក្សាពីស្ថានភាពសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុរបស់កម្ពុជាដែលជាសមាជិកអាស៊ាន+៣។

AMRO's 2023 Annual Consultation Visit team, met with officials from the Directorates General of Central Banking and Banking Supervision
2023-09-08
The ASEAN+3 Macroeconomic Research Office (AMRO) 2023 Annual Consultation Visit’s team, led by Dr. Jinho Choi, head of mission team, met with officials from the Directorates General of Central Banking and Banking Supervision on September 8, 2023 at the National Bank of Cambodia, Sensok. The meeting is held annually to discuss on the economic and financial situations in Cambodia as a member of ASEAN+3.