ឯកឧត្តម ស៊ុំ សន្និសិទ្ធ ទេសាភិបាលរង ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ក្នុងនាមជាប្រធានគណៈកម្មាធិការប្រតិបត្តិ (EXCO) សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៣ នៃមជ្ឈមណ្ឌលស្រាវជ្រាវនិងបណ្តុះបណ្តាលធនាគារកណ្តាលអាស៊ីអាគ្នេយ៍ (ស៊ាសិន) បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការប្រតិបត្តិលើកទី២២ ដែលបានប្រព្រឹត្តទៅនាថ្ងៃទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ នៅខេត្តសៀមរាប។ កិច្ចប្រជុំនេះត្រូវបានរៀបចំជារៀងរាល់ឆ្នាំ ដើម្បីពិនិត្យលើលទ្ធផលនៃការអនុវត្តការងារដែលបានអនុវត្តនាពេលកន្លងមក ព្រមទាំងទិសដៅការងារសម្រាប់ឆ្នាំបន្ទាប់។ អង្គប្រជុំបានអនុម័តលើលទ្ធផលការងារក្នុងឆ្នាំ២០២៣ និងផែនការសកម្មភាពសម្រាប់ឆ្នាំ២០២៤ ដែលរួមមាន ការបណ្តុះបណ្តាល ស្រាវជ្រាវ និងការងារមួយចំនួនទៀត។
គួររំលេចថា មជ្ឈមណ្ឌលស៊ាសិនមានសមាជិកជាធនាគារកណ្តាលនិងអាជ្ញាធររូបិយវត្ថុចំនួន ១៩។ កិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការប្រតិបត្តិលើកទី២៣ នៅឆ្នាំ២០២៤ គ្រោងនឹងរៀបចំឡើងក្រោមការដឹកនាំរបស់ធនាគារកណ្តាលឥណ្ឌាដែលជាប្រធានប្តូរវេននាឆ្នាំបន្ទាប់។

As the Chair of the South East Asian Central Banks (SEACEN) Executive Committee (EXCO) for 2023, H.E. Sum Sannisith, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia, chaired the 22nd meeting of SEACEN EXCO
2023-09-19
As the Chair of the South East Asian Central Banks (SEACEN) Executive Committee (EXCO) for 2023, H.E. Sum Sannisith, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia, chaired the 22nd meeting of SEACEN EXCO on 19 September 2023 in Siem Reap, Cambodia. The meeting is held annually to review the results and outlooks for the upcoming year. The meeting endorsed on the results achieved in 2023 and outlooks for 2024, which includes training, research, and others.
It should be noted that the SENCEN Center has 19 members of central banks and monetary authorities. The 23rd meeting of SEACEN EXCO in 2024 will be chaired by the Reserve Bank of India next year.