ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា សហការជាមួយធនាគារកណ្តាលកូរ៉េរៀបចំសិក្ខាសាលាបិទកម្មវិធី “ការទំនាក់ទំនងនិងផ្សព្វផ្សាយសាធារណៈរបស់ធនាគារកណ្តាល” ក្រោមកម្មវិធីភាពជាដៃគូនៃការចែករំលែកចំណេះដឹងរបស់ធនាគារកណ្តាលកូរ៉េ ឆ្នាំ២០២៣ (BOK-KPP) ចាប់ពីថ្ងៃទី១៨ ដល់ថ្ងៃទី២២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ នៅខេត្តសៀមរាប។
សិក្ខាសាលានេះ ប្រព្រឹត្តទៅក្រោមអធិបតីភាពរបស់ ឯកឧត្តម ស៊ុ សន្និសិទ្ធ ទេសាភិបាលរង ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងឯកឧត្តម Heung Mo Lee អតីតទេសាភិបាលរង ធនាគារកណ្តាលកូរ៉េ និងជាទីប្រឹក្សាជាន់ខ្ពស់នៃកម្មវិធីភាពជាដៃគូនៃការចែករំលែកចំណេះដឹង ឆ្នាំ២០២៣។
លទ្ធផលនៃការស្រាវជ្រាវរួមគ្នារវាងក្រុមអ្នកស្រាវជ្រាវនៃធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងសាកលវិទ្យាល័យ Hanyang ERICA បានបង្ហាញថា ការទំនាក់ទំនងនិងផ្សព្វផ្សាយសាធារណៈរបស់ធនាគារកណ្តាលដើរតួនាទីកាន់តែសំខាន់ ជាពិសេសក្នុងសម័យកាលដែលបច្ចេកវិទ្យាកាន់តែមានការរីកចម្រើន។

The National Bank of Cambodia and the Bank of Korea co-organized final seminar on “Communication of the Central Bank” under the 2023 BOK-KPP
The National Bank of Cambodia (NBC) and the Bank of Korea (BOK) co-organized final seminar on “Communication of the Central Bank” under the 2023 Knowledge Partnership Program (KPP) from 18-22 December 2023 in Siem Reap.
This seminar was presided over by H.E. Sum Sannisith, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia, and Mr. Heung Mo Lee, Former Deputy Governor of the Bank of Korea and Senior Advisor of the 2023 BOK-KPP program.
The research jointly conducted by NBC research team and Hanyang University ERICA shows that central banks’ communication increasingly plays a vital role in the rapidly advancing technology.