លោកស្រី ម៉ក់ រស្មុី ប្រធាននាយកដ្ឋានគោលនយោបាយបទប្បញ្ញត្តិ និងវាយតម្លៃហានិភ័យ នៃធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញថ្លែងសុន្ទរកថាបើកពិធីសម្ពោធជាផ្លូវការកម្មវិធី “វិថីហិរញ្ញវត្ថុ រដូវកាលទី២”
២០ មិថុនា ២០២៤
លោកស្រី ម៉ក់ រស្មុី ប្រធាននាយកដ្ឋានគោលនយោបាយបទប្បញ្ញត្តិ និងវាយតម្លៃហានិភ័យ នៃធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញថ្លែងសុន្ទរកថាបើកពិធីសម្ពោធជាផ្លូវការកម្មវិធី “វិថីហិរញ្ញវត្ថុ រដូវកាលទី២” នៅអគារ KAMPUS រាជធានីភ្នំពេញ នាព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤។
កម្មវិធីវិថីហិរញ្ញវត្ថុ រៀបចំឡើងក្រោមកិច្ចសហការរវាង សមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា សមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា ក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស និងក្រុមហ៊ុន ក្រេឌីត ប្យួរ៉ូ (ខេមបូឌា) ខូអិលធីឌី ដោយមានការគាំទ្រពីធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់ចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុដល់សាធារណជនទូទៅឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយ។

Mrs. Mak Reaksmy, Director of Regulatory Policy and Risk Assessment Department of the National Bank of Cambodia, presided over the launch of “Financial Street Season 2”
2024-06-20
On Thursday, June 20, 2024, representing H.E. Dr. Chea Serey, Governor of the National Bank of Cambodia (NBC), Mrs. Mak Reaksmy, Director of Regulatory Policy and Risk Assessment Department of the National Bank of Cambodia, presided over the launch of “Financial Street Season 2” at the KAMPUS.
The Financial Street is a program collaborated by the Association of Banks in Cambodia (ABC), Cambodia Microfinance Association (CMA), Credit Bureau Cambodia Co., Ltd (CBC) and APSARA Media Services (AMS) with support from the National Bank of Cambodia, aims at promoting financial literacy among the general public.