លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញជាអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការដឹកនាំការងារអភិវឌ្ឍន៍វិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ដើម្បីពិនិត្យលើសេចក្តីព្រាងចុងក្រោយនៃយុទ្ធសាស្ត្រអភិវឌ្ឍន៍វិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ឆ្នាំ២០២១-២០៣០ នារសៀលថ្ងៃទី១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ នៅធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា អគារសែនសុខ។
នេះជាកិច្ចប្រជុំលើកទី៣នៃគណៈកម្មាធិការដឹកនាំការងារអភិវឌ្ឍន៍វិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ដើម្បីពិនិត្យនិងសម្រេចលើខ្លឹមសារនៃរបាយការណ៍ សំដៅអាចបញ្ចប់សេចក្តីព្រាងយុទ្ធសាស្ត្រអភិវឌ្ឍន៍វិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ឆ្នាំ២០២១-២០៣០ ឱ្យបានទាន់ពេលវេលា។
ជាលទ្ធផល កិច្ចប្រជុំបានអនុម័តទៅលើខ្លឺមសាររួមនៃរបាយការណ៍ និងបានស្នើឱ្យក្រុមការងារបច្ចេកទេសអន្តរក្រសួងបន្តពិភាក្សាកែសម្រួលពាក្យពេចន៍មួយចំនួនឱ្យមានសង្គតិភាព មុននឹងស្នើសុំការអនុម័តពីគណៈកម្មាធិការគោលនយោបាយសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុ និងរាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងការដាក់ឱ្យអនុវត្តយុទ្ធសាស្ត្រដ៏មានសារៈសំខាន់នេះ។

H.E. Dr. Chea Serey, Governor of the National Bank of Cambodia (NBC), presided over the 3rd Steering Committee Meeting on Financial Sector Development
2024-08-01
H.E. Dr. Chea Serey, Governor of the National Bank of Cambodia (NBC), presided over the 3rd Steering Committee Meeting on Financial Sector Development, held on August 1, 2024, at the National Bank of Cambodia.
The meeting aimed to continue to discuss the draft Strategy on Financial Sector Development 2021-2030 to expedite the finalization of the strategy.
The meeting approved the overall content of the strategy and suggested that the technical team of each respective institution technically scrub and finetune the text before submitting it to the Economic and Financial Policy Committee (EFPC) and the Royal Government of Cambodia for approval and implementation.