ឯកឧត្តម យឹម លាត ទេសាភិបាលរង ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញជាសហប្រធានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំជាមួយក្រុមការងារក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម រដ្ឋលេខាធិការ បួន សារៈមុនី
២៨ សីហា ២០២៤
ឯកឧត្តម យឹម លាត ទេសាភិបាលរង ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញជាសហប្រធានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំជាមួយក្រុមការងារក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម រដ្ឋលេខាធិការ បួន សារៈមុនី នៅថ្ងៃទី២៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ នៅធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា។ កិច្ចប្រជុំនេះមានគោលបំណងពិភាក្សាអំពីការចុះបញ្ជីទ្រព្យធានាជាចលនវត្ថុ (collateral registry) និងការបង្កើតសិទ្ធិប្រាតិភោគលើចលនវត្ថុសម្រាប់គ្រឹះស្ថានធនាគារនិងហិរញ្ញវត្ថុ។

H.E. Yim Leat, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia, co-chaired a meeting with the working group of the Ministry of Commerce co-chaired by H.E. Secretary of State Buon Sarak Mony
2024-08-28
H.E. Yim Leat, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia, co-chaired a meeting with the working group of the Ministry of Commerce co-chaired by H.E. Secretary of State Buon Sarak Mony on August 28, 2024 at the National Bank of Cambodia. The purpose of this meeting was to discuss the collateral registry and the establishment of movable property rights for banking and financial institutions.