លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីប្រគល់-ទទួលអគារបន្ទប់ទឹកស្អាត នៅក្នុងវិទ្យាល័យតាំងក្រសាំង
១៩ តុលា ២០២៥
លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីប្រគល់-ទទួលអគារបន្ទប់ទឹកស្អាត នៅក្នុងវិទ្យាល័យតាំងក្រសាំង នាថ្ងៃទី១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ នៅភូមិសង់ឃ្លាំង ឃុំតាំងក្រសាំង ស្រុកសន្ទុក ខេត្តកំពង់ធំ។
សំណង់អគារបន្ទប់ទឹកដ៏ស្អាតនិងមានសោភ័ណ្ឌភាពនេះ ត្រូវបានរចនាឡើងដោយគិតគូរគ្រប់ជ្រុងជ្រោយពីពន្លឺ ខ្យល់ អនាម័យ និងភាពងាយស្រួលសម្រាប់ប្រើប្រាស់ ព្រមទាំងចែកដាច់ដោយឡែករវាងបន្ទប់ទឹកសម្រាប់សិស្សស្រី សិស្សប្រុស និងសិស្សមានពិការភាព។ នាឱកាសនោះ លោកជំទាវ បានមានប្រសាសន៍ពីសារៈសំខាន់នៃការទទួលបានទឹកស្អាត និងសេវាអនាម័យល្អ ព្រមទាំងបានអំពាវនាវឱ្យមានការចូលរួមថែរក្សាបន្ទប់ទឹកនេះឱ្យគង់វង្សយូរអង្វែង ដើម្បីកសាងការជឿជាក់ដល់ម្ចាស់ជំនួយ សំដៅជំរុញលើកទឹកចិត្តឱ្យមានការបន្តជួយសាងសង់អគារទាំងនេះនៅតាមគ្រឹះស្ថានសិក្សា និងសហគមន៍ផ្សេងៗទៀត។
គួររំលេចថា អគារបន្ទប់ទឹកដ៏ស្អាតនៅវិទ្យាល័យតាំងក្រសាំងនេះ ត្រូវបានសាងសង់ក្រោមសហមូលនិធិរបស់ក្រុមហ៊ុន Autobahn VAG Co., Ltd និងក្រុមហ៊ុន Tri Dung Co., Ltd. ដោយមានកិច្ចសម្របសម្រួលពីអង្គការរក្សាកុមារ។

H.E.Dr. Chea Serey, Governor of the National Bank of Cambodia, presided over the handover ceremony of a newly constructed clean bathroom building at Tang Krasaing High School on October 19, 2025, in Sang Khlaeng Village, Tang Krasaing Commune, Santuk District, Kampong Thom Province.
The new facility was designed with careful consideration of lighting, ventilation, hygiene, and accessibility, featuring separate bathrooms for female, male, and disabled students. On this occasion, H.E. emphasized the importance of access to clean water and proper sanitation services, and called for collective efforts to maintain the facility sustainably. She underscored that proper maintenance would help build trust with donors and encourage continued support for similar initiatives in other educational institutions and communities.
The bathroom building at Tang Krasaing High School was constructed with joint funding from Autobahn VAG Co., Ltd. and Tri Dung Co., Ltd., in coordination with Raksa Koma Organization.