កាលពីព្រឹកថ្ងៃទី១៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០១៧ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាបានរៀបចំកិច្ចប្រជុំទ្វេភាគីរវាងធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និង ធនាគាររដ្ឋវៀតណាម ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ ទេសាភិបាលធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងឯកឧត្តម Le Minh Hung ទេសាភិបាលធនាគាររដ្ឋវៀតណាម ។
កិច្ចប្រជុំប្រារព្ធឡើងក្នុងគោលបំណងពង្រឹងចំណងសាមគ្គីភាព ភាតរភាព មេត្រីភាព និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការល្អជាប្រពៃណីដែលស្ថាប័ន ក៏ដូចជាប្រទេសទាំងពីរមានតាំងពីយូរលង់ណាស់មកហើយ។ តាមរយៈកិច្ចប្រជុំដ៏មានសារៈសំខាន់នេះ ធនាគារកណ្តាលទាំងពីរនឹងស្វែងយល់ពីគ្នាទៅវិញទៅមកកាន់តែច្បាស់ពីបច្ចុប្បន្នភាពនៃស្ថានភាពម៉ាក្រូសេដ្ឋកិច្ច ការរីកចម្រើនវិស័យធនាគារ ពិនិត្យមើលពីវឌ្ឍនភាពនៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការនាពេលកន្លងមក និងជាពិសេសកំណត់ទិសដៅអាទិភាពចម្បងៗ សំដៅពង្រឹងនិងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការទ្វេភាគី ជាប្រពៃណីឱ្យកាន់តែរឹងមាំប្រកបដោយចីរភាព សម្រាប់ជាគុណប្រយោជន៍ដល់ស្ថាប័ននិងប្រទេសទាំងពីរ។

On February 17, 2017, the National Bank of Cambodia hosted bilateral meeting between the National Bank of Cambodia and the State Bank of Viet Nam, presided over by H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia, and H.E. Le Minh Hung, Governor of the State Bank of Vietnam.
The meeting aimed at strengthening solidarity, friendship and traditional cooperation that both institutions and countries have had for a long period of time. In this sense, the two central banks exchanged information with regard to macroeconomic and banking sector development as well as reviewed the recent progress and set priorities for further cooperation toward expanding and enhancing the traditional bilateral cooperation for the mutual benefits of the two central banks and countries.